ओलीको प्रश्न : पार्टी मिलाइदिने काम अदालतको हो ?

295
FIle photo

काठमाडौं ।

तत्कालीन एमाले र माओवादी केन्द्रलाई ब्युँताइदिने निर्णयमा असन्तुष्टि जनाउँदै माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड सर्वोच्च अदालत गएकोमा प्रधानमन्त्री एवं एमाले अध्यक्ष केपी ओलीले असन्तुष्टि जनाएका छन् । अदालतको २३ फागुनको निर्णयको पुनरावलोकन माग गर्दै प्रचण्ड सर्वोच्च गएकै दिन प्रधानमन्त्री एवं एमाले अध्यक्ष ओली यसलाई लिएर रुष्ट बनेका छन् ।

‘आज पुनरावलोकनका लागि जानुभएको छ क्यारे ! अदालत कुनै मजाक गर्ने ठाउँ हो र ? दर्ता खारेज गरिदियो, पार्टी आ–आफ्ना भइसके,’ मंगलबार रिपोर्टर्स क्लबको वार्षिकोत्सव कार्यक्रममा ओलीले भने । पार्टी एकता गर्न अदालततिर नभएर निर्वाचन आयोगतिर जानुपर्ने ओलीको भनाइ थियो । एकता गरिदिने काम अदालतको नभएको भन्दै ओलीले प्रचण्डको कदमको आलोचना गरे । ‘पार्टी किन फुटाइदिएको रे ! निर्वाचन आयोगमा गएर पार्टी एउटै बनाएर थपक्क दर्ता गर्न कसले रोकेको छ ? अनि अदालतमा एउटै पार्टी गरिपाऊँ ! गर न एउटै पार्टी ! अदालतले गरिदिने हो एउटै पार्टी ? पार्टी मिलाइदिने काम अदालतको हो ?’ उनले थपे, ‘म पनि महन्थजी (महन्थ ठाकुर)को पार्टी मिलाइपाऊँ भनेर निवेदन गर्छु । उहाँ र म नमिल्ने, अदालतमा गएर महन्थजीको पार्टी मिलाइपाऊँ भन्ने ! यो कुनै राजनीति भयो ? मिल्न खोजेको हो भने, प्रचण्डजी मिल्ने बाटो हिँड्नुस् न तपाईं ।’

ओलीले कसैको नाम नलिई केही मानिसको घिनलाग्दो महत्वाकांक्षाले देशमा समस्या आइपरेको दाबी गरे । त्यस्ता महत्वाकांक्षीको पछि लाग्ने देखेर आफू अचम्ममा परेको भन्दै ओलीले विपक्षीको पनि खिल्ली उडाए । ‘नेकपा भन्ने पार्टीभित्रका मान्छेको घिनलाग्दो महत्वाकांक्षा, व्यक्तिगत स्वार्थका कारणले समस्या भएको होइन ? अरू केही थियो, छ ? अरू केही पनि छैन । अनि त्यस्ता मान्छेको पछाडि केही लागेर हिँडेको देख्दा पनि अचम्म लाग्छ,’ उनले थपे, ‘कमसेकम आँखाबाट पट्टी त खोल्नुस् । आफ्नो मस्तिष्क, आफ्नो बुद्धि अरूलाई सापटी नदिनुस् न ! आफैँ लिनुस् त कमसेकम । आफ्नो खोपडी अरूलाई राख्न दियो, अनि आफूचाहिँ पछि–पछि हिँड्यो ।’

ओलीले देशमा कुनै पनि संकट आइनपरेको दाबीसमेत गरे । ओलीले प्रश्न गरे, ‘देश संकटमा परेको छ भन्छन् । संकट केपी ओली, प्रचण्ड, माधव नेपाललाई परेको होला । देशलाई कहाँ संकट पर्‍यो ?, तपाईंहरूलाई केमा संकट पर्‍यो ?, भन्नुस् त । तनाखा आएन कि ? जागिर गयो कि ? मजदुर–किसानलाई केमा संकट पर्‍यो ? संविधानलाई केमा संकट पर्‍यो ? व्यवस्थालाई केमा संकट पर्‍यो ?’ आजको नयाँ पत्रिकामा समाचार प्रकाशित छ ।