अर्घाखाँचीका गायक खनालको लोक दोहोरी भाका बजारमा

795

काठमाडौ । अहिले गीत संगित दैनिक जसो बजारमा आउने क्रम जारी छ । यसै क्रममा गायक तथा सर्जक मोतिराज खनालले सम्पुर्ण संगीतप्रेमी मनहरुको माझमा ( पैसाको बिटो ) नामक लोकदोहोरी गीतको भिडियो दर्शक समक्ष लिएर आएका छन । निकै मिठो लोकलयमा आधारित दोहोरी गीत गत हप्ता बजारमा आएको हो । गायक मोतिराज खनालको शब्द तथा लयमा आधारित गीती एल्बम पैसाको बिटोमा गायक खनाल र गयिका लक्ष्मि खड्काको मिठो आवाज सुन्न सकिन्छ । अत्यन्त मर्म स्पर्सि गीतको शब्द पनि उत्तिकै मार्मिक र मनछुने खालका छन ।जनजिब्रोमा झुण्डिने खालको थेगो चाहिंदैन पैसाको बिटो
मायाको बोलीले मन जितो
बोलको गीतमा अहिले चर्चामा रहेकी मोडल सजिना लामिछानेको अभिनय रहेको छ । लामिछानेले दर्जनौ गीतमा अभिनय गरिसकेकी छिन मोडल लामिछाने निर्देशक पनि हुन । यो गीतमा मोडल लामिछानेकै निर्देशन रहेको छ । त्यसैगरी यस गीतका मोडल नव प्रतिभाशाली कलाकार मिलन न्यौपानेको रहेको छ । हेर्दै आकर्षक लाग्ने न्यौपानेको पहिलो प्रयास भएतापनि अभिनय प्रखर रहेको छ । यस गीतको भिडियो छायाङ्कन बिपिन चौलागाइले गरेका हुन । सुर संगित रेकर्डिङ स्टुडियोमा रेकर्ड भएको गीत ओ . एस. आर डिजिटलले बजारमा ल्याएको हो । गित संगितको बजारमा निरन्तर अगाडि बढ्दै गरेका खनालले गीतबाट राम्रो प्रतिक्रिया आएको बताएका छन ।खनालको गत तिजमा निकालेको जम्काभेट नामक गीतले पनि बजार तताएको थियो । दर्जनौ गीत संगितको साथै खनालका कमेडि सिरियल पनि बजारमा आइसकेका छन । जुनीजुनी सङ्गै बाँचाैला , रिण बढेर दोब्बर भैसक्यो , सङ्गै सुते लाग्छ गोडामा , लालिगुराँस फुल्यो मायालु , नयाँ नेपाल , आइदेउ दशै तिहारमा दशै गीत , क्या राम्री पुतली ,सधै तमाशा , के जमाना आयो , मामा घर , जम्काभेट लगायत खनालका गीत युटुबमा हेर्न सकिन्छ ।यसैगरी गायिका लक्ष्मि खड्का अहिले गीत संगितमा धमाका पिट्दै छिन ।मिठो आवाज भएकी खड्काले पनि दर्जन गित गाएकी छन अहिले उनको स्वर रुचाउने दर्शकको ठुलो जमात छ ।  https://youtu.be/Z3-en682SpY